Të gjithë e njohin Genta Canen, missin, modelen dhe prezantuesen e njohur të ekranit kosovar.

Genta, u dëshmua në prezantim dhe shkëlqej në emisionin sportiv të “Klan Kosovës”.

Moderatorja e disa emisioneve dhe fytyra më e bukur e ekranit, së fundi ka qenë prezente me foto nga pushimet, foto këto që nuk e lanë askënd indiferent.

Sipas Revistës Kosovarja Genta Cana më nuk është pjesë e “Klan Kosovës”.

Këtë e konfirmon edhe prezantuesja e njohur, duke thënë se është e vërtet që është larguar nga televizioni.

Cana thotë se arsyeja e largimit është mos përmbushja e obligimeve nga ana e televizionit, pavarësisht premtimeve të tyre.

Mësohet se bukuroshja ka pranuar disa oferta për angazhim në media të tjera televizive.