Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer në fitoren e Stoke City, duke asistuar te goli i parë.

Stoke City ka marrë tri pikë në xhiron e shtatë në Premierligë, duke e mposhtur 2:1 Southamptonin para tifozëve të vetë.

Në këtë ndeshje shkëlqeu shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili asistoi te goli i parë i shënuar nga Mame Diouf, ndërsa golin e tri pikëve e realizoi Peter Crouch në minutën e 85’të.

Shaqiri u vlerësua si një ndër më të mirët në këtë ndeshje, që ndihmoi Stoke të marrë tri pikë që ka shkuar në kuotën e tetë pikëve dhe renditet në pozitën e 13’të

Comments are closed.