Ylli televiziv në Turqi, Acun Ilicali, është martuar me Seyma Subasi.

Ata kanë zhvilluar një dasmë fantastike ku kanë qenë të ftuar yjet më në zë të Turqisë.

Çifti ka dhe një vajzë, por nuk kishin bërë dasmë deri më tani.

Acun momentalisht drejton spektaklin ‘O ses Turkiye’ ose siç njihet ndryshe ‘Voice’.