Jan Michalov, kampion çek i ngritjes së peshave të rënda, ka zgjedhur një mënyrë interesante për t’u stërvitur.

Ai në vend të peshave të zakonshm, ngrit me duart e tij dy vajza.

27-vjeçari nga Republika Çeke dhe kampion prej disa vitesh në kategorinë e tij është duke u përgatitur për sfidën e rradhës, dhe kështu po ai po përdorë dy vajza me nga 50 kilogramë për t’i forcuar muskujt e tij. Peshë kjo që nuk do të duhej t’i shkaktonte Michalovit problem, duke marrë parasysh parametrat e trupit që i ka, transmeton gazetametro

Jan Michalov ka publikuar një video interesante, ku shihet se si i ngrit në ajër dy vajza të bukura, teknikë kjo me të cilën tenton të josh femrat dhe t’ju tregoj se sa i fortë është.