Trajneri i Real Madridit, Zineidne Zidane do të ketë disa mungesa të mëdha për ndeshjen e së dielës kundër Espanyolit të vlefshme për javën e 7-të të La Ligas spanjolle.

Ditën e sotme Gareth Bale nuk është stërvitur fare me skuadrën për shkak të një dëmtimi 1që pësoi në përballjen ndaj Dortmundit.

Por përveç Bales, Reali do të vuajë mungesat e 5 lojtarëve të tjerë: Jesues Vallejo, Marcelo, Mateo Kovaçiç, Theo Hernándezin dhe Karim Benzema.