Marcel Schmelzer do të mungojë së paku gjashtë javë.

Borussia Dortmundi ka bërë të ditur se mbrojtësi i majtë, Marcel Schmelzer, do të mungojë së paku gjashtë javë.

Mbrojtësi gjerman u largua nga fusha në minutën e 31’të në barazimin 0:0 të Dortmundit me Freiburgun, për shkak të problemeve me gju.

Tani Dortmundi ka bërë të ditur se lëndimi është i ngjashëm me atë që në të kaluarën e ka lënë për shumë muaj jashtë fushave dhe kësaj radhe pritet të mungojë së paku gjashtë javë.