Skuadra e Juventusit ka fituar derbin ndaj Torinos në xhiron e gjashtë të Series A.

Skuadra e Max Allegrit ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Torinos.

Golat për skuadrën e Juventusit i kanë shënuar: Paulo Dybala x2, Alex Sandro dhe Miralem Pjanic.