Juventusi do të tentoj transferimin e Pedro Rodriguezit nga Chelsea gjatë janarit

Sipas të përditshmes sportive italiane, Tuttosport, Juventusi ia ka vërë syrin sulmuesit të Chelseas, Pedro Rodriguez.

Thuhet se Kmapionitë e Italisë gjatë janarit do të tentojnë që ta transferojnë ish yllin e Barcelonës në Torino, përcjell Express.

Reprezentuesi spanjoll  ka shënuar 21 gola dhe ka dhuruar 16 asistime në 86 paraqitje të deritanishme për klubin nga Londra.