Është raportuar se Alex Sandro është gati të nënshkruajë rinovimin e kontratës me Juventusin.

Lojtari pritet të nënshkruajë vazhdimin e kontratë deri në 2022 me një rritje rroge.

Anësori ishte i lidhur për një kalim te Chelsea, por Zonja e Vjetër refuzonte një shitje të mundshme.

Sipas TuttoSport, mbrojtësi i majtë do të ketë edhe një rritje kontrate nga 2.8 milionë euro dhe 4.5 milionë euro plus bonuse, duke e vendosur atë në nivel rrogash me Miralem Pjanic, Sami Khedira dhe Gianluigi Buffon.

Zyrtarizimi pritet të ndodh brenda pak javësh.