Ish kryetari i forumit rinor të Lëvizjes Besa në Haraçinë Gadaf Shabani, tanimë i tërhequr nga ai post, ka dalë hapur në mbështetje të kandidatit të BDI-së për kryetar komune në Haraçinë Isuf Bislimin, njofton Aktuale

Ai në proflin e tij në Facebook mes tjerash ka shkruar

Erdhi koha që Haraqina të ndryshoj. Ky ësht momenti i duhur që Haraqinën ta udhëheqin njerz të arsimuar dhe njerz me bagazh të pastërt politik. Nga sot edhe zyrtarisht do ta përkrahi kandidatin për kryetar komune zotri Isuf Bislimi. Ky rrugtim nuk dot jet i leht mirpo kur ësht në pytje Haraqina jam i gatshem të lë gjithqka anash që vendi im të marr atë që meriton. Haraqina ka qen e Shqiptarve dhe e till dot mbes.