Interi i Luciano Spallettit duket ndrysh nga ata që kemi parë këto vitet e fundit.

Në tri ndeshjet e para kanë arritur që të grumbullojnë pikë të plota (9) po aq sa Juventus dhe ka shënuar 8 gola e pësuar vetëm 1.

Icardi është padyshim lojtari kyresor ku ka shënuar 5 gola, por edhe Perisic është një ‘bishë’ ku ka dhënë tre asist dhe ka shënuar dy gola.

Dalbert dhe Skriniar gjithashtu kanë lënë përshtypje shumë të mira në këto ndeshje të para.Image