Interi do të tentojë ta transferojë Ozilin në afatin kalimtar të janarit.

Mesut Ozil ende nuk e ka rinovuar kontratën me Arsenalin dhe sipas “TMW”, Interi është hedhur në sulm për t’i siguruar shërbimet e ish mesfushorit të Real Madridit.

Ozil është synimi kryesor i Luciano Spallettit për afatin e janarit.

Klubi italian dëshiron të shfrytëzojë këtë tollovi të Arsenalit me kontratën e re për ta marrë gjermanin.