Ish-trajneri i Milanit, Arrigo Sacchi beson se Lorenzo Insigne do të ishte zëvendësuesi më i mirë i Neymar në Barcelonë

Italiani Arrigo Sacchi ka folur për dobësimin e Barcelonës, pas shitjes së Neymar në PSG për 222 milionë euro.

 Ai tha se Barcelona tashmë nuk është në një nivel me Realin, por beson se Insigne do të kishte zëvendësuar në mënyrë perfektë brazilianin.

“Nuk besoj se Barcelona është në të njëjtin nivel me Real Madridin”, tha fillimisht Sacchi për La Gazzetta dello Sport.

“të humbasësh Neymarin, Insigne do të ishte zëvendësuesi perfekt i tij. Ai është talenti më i madh italian në 10 vitet e fundit dhe intuitë gjeniale”.

Barcelona dështëoi të transferonte Phlippe Coutinhon, por si zëvendësues të Neymar ka transferuar francezin Ousmane Dembele.