U mendua se mes gazetareve sportive Bora Zemani dhe Ilda Bejleri miqësia ishte krisur për shkak të ndryshimeve në prezantimin e emisioneve, ku Bora do të jetë në drejtimin e emisionit që dikur moderohej nga Ilda.

Por mesa duket mes vajzave miqësia vijon e njëjtë dhe një fakt i tillë vihet re në foton e publikuar nga bukuroshja Bora Zemani. Vajzat duken mjaft të afërta më njëra-tjetrën në këtë foto.