Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka komentuar festimet që në këto çaste po ndodhin në Pristhinë.

“Fishekzjarret le t’i leshojne edhe ne Beograd!” (sic.), ka shkruar Haxhiu në profilin e saj në Facebook, si reagim ndaj hedhjes së fishekzjarrëve nga simpatizantët e koalicionit PDK-AAK-NISMA dhe AKR.