Hailee Steinfeld është bërë bashkë me disa shtëpi të fuqishme muzikore për të krijuar projektin e ri muzikor.

Këngëtarja 20-vjeçare sapo e ka publikuar këngën e saj të re “Let Me Go” në bashkëpunim me Alesso, Florida Georgia Line dhe watt.