Antoine Griezmann pritet të transferohet në Manchester Unitedin në janar

Atletico Madrid dhe Antoine Griezmann pritet t’i ndajnë rrugët gjatë fatit kalimtar të janarit 2018.

Sipas Manchester Evening News, ylli i Francës pritet të transferohet në Manchester Unitedin në janar, përcjell Express.

Griezmann kishte planifikuar që gjatë kësaj vere të transferohet në Old Traffrod, por vendosi t’i mbetet besnik Atletico Madridit, e cila u dënuar nga FIFA për mos blerje të lojtarëve gjatë kësaj vere.

Kurse, përveç Griezmannit, Manchester Untied po synon që në skuadër ta sjell edhe yllin e Real Madridit, Gareth Balen.

Por, për dallim nga Griezmann, Balen do të tentojë ta transferojë në verën e ardhshm