Lukaku është golashënuesi më i mirë deri më tani në Premierligë.

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku, po tregon se nuk janë shumë 85 milionë euro që pagoi Mancester Unitedi për ta transferuar nga Evertoni.

Pas pesë xhirove në Premierligë, sulmuesi i “Djajve të Kuq” prin në listën e golashënuesve më të mirë me pesë gola, duke lënë prapa Agueron, Jesusin dhe Vardyn, transmeton Gazeta Express.

Golashënuesit më të mirë në Premierligë këtë edicion:

Romelu Lukaku (5)

Sergio Agüero (5)

Gabriel Jesus (4)

Jamie Vardy (4)