Bibiana Steinhaus ka debutimin e saj si arbitre femër në Bundesliga të dielën.

Në ndeshjen Hertha BSC kundër Werder Bremen tani për herë të parë do të qëndrojë një femër si palë asnjanëse në fushë.Ne i urojmë shumë suksese!”

Lajmi dhe urimi vijnë nga ambasada gjermane në Tiranë.