Gjermania U21 ka mposhtur Kosovën U21 me rezultat minimal 1:0 në kualifikimet për Euro 2019

Kosova U21 ka pësuar humbje minimale nga Gjermania në kualifikimet për Euro 2019, vetëm, pak ditë pas fitores ndaj Norvegjisë 3:2.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi Eggestein në minutën e 45’.

Pas kësaj humbje Kosova bie në vendin e dytë më 6 pikë, aq sa ka edhe Irlanda, ndërsa Gjermania ngritët në vendin e katërt me 3 pikë.