Barcelona po fiton 1:0 ndaj Gironës në stadiumin “Municipal de Montilivi”.

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Gironës dhe po fiton 1:0 me autogolin e Aday në minutën e 17’të, që devijoi goditjen e fuqishme të Jordi Albas.