Football Italia ka publikuar formacionin më të mirë të xhiros së pestë në Serie A

Napoli, Juventus dhe Milan vazhduan me fitore, ndërsa Inter u ndal në barazim 1:1 me Bolognan pas katër fitoreve.

Napoli në këtë formacion i ka tre lojtarë, ndërsa nga dy lojtarë i kanë Milan, Atalanta.

Formacioni: Alessio Cragno (Cagliari), Mattia Caldara (Atalanta), Leonardo Bonucci (Milan), Kalidou Koulibaly (Napoli), Frank Kessie (Milan), Josip Ililcic (Atalanta), Adem Ljajic (Torino), Jose Callejon (Napoli), Simone Verdi (Bologna), Edin Dzeko (Roma), Dries Mertens (Napoli)