Kosova dhe Finlanda do të përballen sonte në “Loro Boriçi” në Shkodër, në kuadër të kualifikimeve për botërorin “Russia 2018”.

Ndeshja është e vlefshme në kuadër të grupit I, në të cilën Kosova deri më tash ka tubuar vetëm një pikë dhe atë kur Finlandës 1:1.

Kosova në këtë ndeshje do të hyjë për të shënuar fitoren e parë në grup.

Ndërkohë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të ndeshjes.