Portieri i Manchester Cityt, Ederson ka pësuar lëndime të rënda në fytyrë, pas goditjes nga Sadio Mane

Braziliani ishte detyruar të largohej nga loja, pasi Mane e kishte goditur më thumba të atleteve sportive, duke ia shqyer fytyrën.

Mane u ndëshkua me karton të kuq direkt, por ende nuk është marrë një vendim për sa ndeshje do të dënohet.

Pas ndeshjes Mane ka kërkuar falje dhe insiston se qëllimi i tij nuk ishte për ta lënduar Edersonin