E ardhmja e Edison Cavanit është në pikëpyetje, pasi në fundjavën e kaluar pati një përplasje me shokun e tij të skuadrës, brazilianin Neymar.

“The Sun” shkruan se PSG-ja mund ta detyrojë Cavanin të largohet. Trajneri Antonio Conte, pasi largoi nga skuadra Diego Costën, kërkon një lojtar të fuqishëm zone dhe Cavani shihet si lojtar ideal për ta zënë këtë pozicion.

Për sulmuesin e njohur kanë shfaqur interes edhe klube të njohura si Juventus e Inter. Së fundi Real Madrid ka hyrë në bisedime me presidentin e klubit francez për të transferuar sulmuesin uruguaian në “Santiago Bernabeu”.