Ai raportohet se pati mbajtje psikiatrike dhe u dërgua në spitalin perëndimor Hills pranë Los Anxhelosit përgjatë muajit gusht.

Por duket që Scott Disick, ka harruar problemet e tij pasi u pa duke flirtuar me një zeshkane në natën e së mërkurës.

Discik, 34 vjeçar u pa në New York City bashkë me modelen e njohur të Instagramit Audreyana Michelle, e cila duket se ngjan shumë me ish- të dashurën e tij, Kourtney Kardashian.