Drejtësisht e Barcelonës duhet që ta harrojnë sa më shpejtë afatin kalimtar të verës, i cili u mbyll mbrëmë pas mesnatës

Philippe Coutinhon dhe Angel Di Maria nuk janë lojtarët e vetëm që Barcelona nuk arriti t’i blejë gjatë kësaj vere.

Barcelona ka dështuar ta transferoj Marco Verattin (PSG), Héctor Bellerín (Arsenal) dhe Jean Seri (Nice), shkruan e përditshmja sportive madrilene, Marca, përcjell Express.

Klubi nga Camp Nou gjatë kësaj vere ka transferuar katër lojtarë, përcjell Gazeta Express.

Fjala është për: Nelson Semedo (Benfica), Paulinho  (GZ Evergrande), Ousmane Dembele (Dortmund) dhe Gerard Deulofeu (Everton)