Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, mendon se Shqipëria mund të kishte marrë më shumë nga ndeshja e sotme.

“Ndjeva një dhimbje të lehtë kur e pashë stolin nga larg, por për fat të mirë tani është Panuçi aty dhe unë jam i kënaqur. Më vjen keq që nuk e gjeta dot rezultatin 3-0, mungoi vetëm një gol”, tha fillimisht De Biasi për Supersport.

“Por gjithsesi mund të kishin shënuar më shumë se kaq. Nuk i dhashë asnjë këshillë Panuçit, thjesht i thashë që të fitojë sa më shumë ndeshje”