Chelsea do të tentojë që në janar transferimin e sulmuesit të Atletico Madridit, Antonie Griezmann

Sulmuesi francez, Antonie Griezmann nuk u largua gjatë kësaj vere nga Atletico Madrid, pasi skuadra spanjolle nuk mund të transferojë lojtarë deri në janar të vitit 2018.

 Por, pikërisht kur ky dënim të kryhet, Griezmann mund të largohet nga Atletico për të kaluar në Premierligë.

Sipas The Sun, Chelsea është skuadra më e interesuar për francezin.

Londinezët do të tentojnë të përdorin shërbimet e sulmuesit Diego Costa, i cili dëshiron kthimin në Madrid, për të marrë shërbimet e Griezmann.

Përveç Costas, Chelsea do të ofrojë edhe një shumë të majme, e cila pritet të kënaq drejtuesit e Atleticos, të cilët janë të përgatitur për largimin e francezit, i cili po kërkohet edhe nga Barcelona dhe Manchester United