Diego Costa është duke shijuar ende pushimet në Brazil

Sulmuesi i Chelseas, Diego Costa po vazhdon t’i shijoj pushimet në vendlindje, përkatësisht në qytetin brazilian, Lagarto.

 Antonio Conte, trajneri i Chelseas, e ka ftuar brazilianin që t’i bashkohet stërvitjeve me skuadrën në Londër, por ai ka refuzyar ta bëj një gjë të tillë.

Costa është i mllefosur me sjelljen e Contes, në fund të sezonit të kaluar, dhe për këtë po heziton të bashkohet me ekipin.

Kurse, së fundi Costa ka refuzuar që të huazohet te klubi turk, Fenerbahçe. Si do të Që rrjedhin gjërat në javët e arseheshe, Costa në janar pritet të transferohet në Atletico Madrid