Arsenal dhe Chelsea kanë vazhduar në fazën tjetër të Carabao Cup, pasi kanë eliminuar Doncaster përkatësisht Nottingham

Arsenal ka kaluar në raundin tjetër të Carabao Cup, pasi ka mposhtur 1:0 Doncaster, me golin e vetëm të shënuar nga Theo Walcott.

Chelsea në anën tjetër ka deklasuar Nottingham duke e mposhtur me rezultat të thellë 5:1.

Golat për Chelsean në këtë takim i shënuan, Cenedy, Batshuayi het trik dhe Musonda, ndërsa pë musafirët Darikwa.