Për herë të parë në histori, Miss Cara Mund nga Dakota, kurorëzohet Miss Amerika.

Dakota kurrë nuk kishte pasur një fituese si Miss Amerika, ndërkaq mbrëmë pas katër netësh konkurrencë, Cara mori çmimin e parë, shkruan People, transmeton Koha.net. Ajo u zgjodh Miss Amerika nga 51 femrat më të bukura në gjithë vendin.

Ato u vlerësuan nga sfilatat e tyre, nga veshja, stërvitjet, stilin e jetesës, talentin dhe kategoritë e intervistimit.