Franca nuk ka arritur më shumë se sa një barazim pa gola me Luksemburgun

Luksemburgu ka bërë befasinë e mbrëmjes në kualifikimet për Kupën e Botës, pasi ka barazuar në udhëtim me Francën 0:0.

Vendësit dominuan takimin dhe sulmuan gjatë tërë kohës, por pa arritur të shënojnë golin e fitores.

Pas këtij barazimi, Franca mbetet në vendin e parë në Grupin A më 17 pikë, e ndjekur nga Suedia më 16 pikë.