Askush nuk e harron zënkën e madhe mes Beatrix Ramosajt dhe Enca Haxhia.

Nga shoqe të ngushta ato u kthyen në dy rivale me plot kuptimin e fjalës.

Ato filluan me dedikimet plot sarkazëm dhe tallje ndaj njëra tjetrës por kurrë nuk folën publikisht.

Ka qenë Beatrix e cila e ftuar në emisionin e mëngjesit në Top Cannel, është shprehur se kjo çështje është zmadhuar shumë nga mediat.

‘Kjo çështje është zmadhuar shumë. Ne thjesht nuk flasim, ashtu siç mund t’i ndodhë kujtdo në jetë”, u shpreh ajo.