E përditshmja sportive franceze, L’Equipe ka zgjedhur Marco Asensio si më të mirin në botë për moshën deri në 21 vjeç

Marco Asensio ka marrë më së shumti vota në garë për lojtarin më të mirë në botë për moshën deri në 21 vjeç.

Ky sondazh është bërë nga E përditshmja sportive franceze, L’Equipe, derisa kanë qenë 50 kandidatë.

Asensio prapa vetës ka lënë dy yjet e rinj Dele Alli (Tottenham) dhe Kylian Mbappé (PSG)