Avionë luftarakë amerikanë kanë fluturuar fluturojnë pranë Koresë së Veriut për të treguar se “presidenti ka shumë opsione ushtarake për të mposhtur çdo kërcënim”.

Lajmi bëhet i ditur këtë të shtunë nga Pentagoni, pa dhënë  shumë detaje.

Marrëdhëniet mes dy shteteve kanë qenë shumë tensionuar së fundmi pas dekoratës së Trump në OKB se do të shkatërronte Korenë e Veriut nëse ajo kërcënonte SHBA-të dhe kundërpërgjigjen e kahut tjetër se “do të vijojmë me programin bërthamor”.