Mbrojtësi i PSG-së, Dani Alves e ka pranuar se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë kundër të cilit ka luajtur

Dani Alves ka dhënë një intervistë për FIFA TV, ku ka treguar se cili është mbrojtësi më i mirë kundër të cilit ka luajtur, lojtari dhe lojtari më i mirë në histori.

Braziliani tha se ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë kundër të cilit, ani pse ka luajtur edhe kundër Leo Messit.

Por, Alves ka thënë se argjentinasi është lojtari më i mirë në histori të futbollit.