Çifti i mirënjohur Tolgahan Saysiman dhe Almeda Abazi kanë marrë pjesë në Javën e Modës në Turqi. Ish Miss Shqipëria ka tërhequr menjëhëre vëmendjen me paraqitjen e saj plot elegancë.

E pyetur nëse do t’i pëlqente të ngjitej në pasarelë, Almeda është shprehur: “Preferoj aktrimin, por për sfilata kaq të veçanta, pse jo?”

 

Në të vërtetë, ajo që ka parakaluar në pasarelen e javës së modës në Turqi, ka qenë Ilda Abazi, motra e Almedës.