Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në Shkodër.  Një makinë është përplasur me trenin, po fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Mjeti ‘’Opel” me targa AA 459 LJ është përplasur me trenin në zonën e Vukatanës. Aksidenti mendohet se ka ndodhur për shkak të një defekti që makina ka pësuar në momentet e fundit.

Fatmirësisht drejtuesi i mjetit e ka kuptuar në kohë rrezikun dhe është larguar nga mjeti në minutat e fundit. Ai ka qenë i vetëm në makinë në momentet e përplasjes.