Nuk ka si të mos jetë e pranishme në ngjarje të modës në botë, derisa është një nga supermodelet më të njohura.

Bëhet fjalë për Naomi Campbell, e cila padyshim se ishte e pranishme në hapjen e Javës së Modës në Milan të mërkurën mbrëma,

Po ashtu, me shumë modele tjera, ajo mori pjesë edhe në ndejën e Swarovski Crystal Wonderland.

E veshur ne një fustan të zi të gjatë, modelja 47 vjeçare mahniti me pamjen, duke mos dalluar nga modelet e reja dhe duke dëshmuar se vitet për të janë vetëm numra.