David Villa është larguar nga Kombëtarja spanjolle për t’u kthyer në SHBA

Sulmuesi spanjoll, David Villa ka qenë i pafat, pasi është lënduar në stërvitje dhe është detyruar të largohet nga Kombëtarja.

Villa luajti pak minuta në fitoren 3:0 ndaj Italisë, ndeshje kjo e para pas 3 viteve.

Gjatë largimit nga Spanja, Villa tha se ky lëndim ka ardhur në momentin më të keq, pasi ishte duke e shijuar në maksimum kohën e tij në Kombëtare.

Villa tashmë është rrugës për t’u kthyer te skuadra e tij New York City.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/villa-largohet-nga-spanja-foto-429188/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright