Neymar është ankuar te presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi për sulmuesin Edinson Cavani

Ambienti brenda skuadrës së PSG-së nuk ka gjetur ende qetësi, pas problemeve të fundit në mes të dyshes sulmuese Neymar dhe Cavani. Madje, mund të çojë edhe drejt largimit të një prej lojtarëve më të dalluar të skuadrës.

E përditshmja sportive spanjolle “Sport” publikon detaje mbi këtë dëshirë të Neymarit drejt presidentit Nasser Al-Khelaifi: të mos e ketë më nëpërkëmbë Cavanin. Ai ka kërkuar që shitet sulmuesi uruguaian.

Gjithçka nisi pas tensioneve mes të dyve në ndeshjen kundër Lionit, që u panë qartë në fushën e blertë, por që kanë vijuar më pas edhe në dhomat e zhveshjes, për atë se cili duhet t’i ekzekutojë goditjet e dënimit dhe penalltitë.