E përditshmja franceze, L’Equipe ka përzgjedhur 11 lojtarët më të mirë të Premierligës

Befasi e madhe e këtij formacioni është mos përfshirja e mesfushorit më të shtrenjtë në histori të futbollit, Paul Pogba.

Këtë formacion e dominon Chelsea me tre futbollistë, David Luiz, Kante dhe Hazard, ndërsa nga dy lojtarë kanë Manchester United, Tottenham dhe Manchester City.

Ndërsa, nga një lojtar kanë Arsenal dhe Liverpool.