Kosova është mposhtur edhe nga Finlanda me rezultat minimal 0:1

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbjen e dytë brenda dy ditësh me rezultat minimal 1:0, kësaj radhe nga Finalnda në Shkodër.

Golin e vetëm dhe të fitores për Finlandën e shënoi Pukki në minutën e 83’.

Pas kësaj fitoreje Finlanda mbetet në vendin e pestë më 7 pikë, ndërsa Kosova në vendin e fundit me vetëm një pikë.