Holanda ka shënuar fitore 3:1 ndaj Bullgarisë në kualifikimet për Kupën e Botës

Kombëtarja e Holandës u është kthyer fitoreve, duke mposhtur Bullgarinë me rezultat 3:1, ndeshje kjo në kuadër të Grupit A.

Golat për Holandën në këtë takim i shënuan Propper dy e Arjen Robben, ndërsa për mysafirët shënoi Kostadinov.

Pas kësaj fitoreje Holanda ngritët në vendin e tretë më 13 pikë, 3 më pak se sa Suedia dhe Franca që ndajnë pozitën e parë më 16 pikë.