Vazhdojnë problemet për yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, të cilit i janë dhënë vetëm pesë ditë kohë për të treguar avokatët e tij

Gjykatësja spanjolle, Monica Gomez-Ferrer ka kërkuar nga Cristiano Ronaldo që brenda pesë ditësh të tregojë cilët kanë qenë avokatët e tij në vitet 2011, 12, 13 dhe 14, shkruan Mundo Deportivo.

Portugezi akuzohet se fshehu mbi 14 milionë euro nga tatimi, por ai refuzon se ka ndodhur diçka e tillë, pasi insiston se ka paguar edhe më shumë se sa ishte kërkuar.

Në rast se Ronaldo shpallet fajtor, ai mund të përfundojë në burg.