Anglia ka shënuar fitore të vështirë prej 2:1 ndaj Sllovakisë, në kualifikimet për Kupën e Botës

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar fitore ndaj Sllovakisë me rezultat 2:1, duke iu afruar kështu kualifikimit në Kupën e Botës.

Sllovakia kaloi e para në epërsi me golin e Lobotka, ndërsa Anglia u përgjigj me anë të Dier dhe Rashford.

Pas kësaj fitoreje Anglia e mban pozitën e parë në Grupin F më 20 pikë, e ndjekur nga Sllovakia me 15 pikë.