Cristiano Ronaldo është zgjedhur sulmuesi më i mirë i vitit në Ligën e Kampionëve për sezonin 2016/17

UEFA ka përzgjedhur Cristiano Ronaldon si Sulmuesin më të mirë të vitit në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo për të fituar këtë çmim ka mposhtur dy yjet, Leo Messi dhe Paulo Dybala

 

Global