Liverpool ka njoftuar se ka huazuar Sheyi Ojo te skuadra e Fulhamit

Liverpool dhe Fulham kanë arritur marrëveshje për huazimin e anësorit të talentuar, Sheyi Ojo.

Lajmi është konfirmuar nga të dy skuadrat, ndërsa lojtari do të qëndrojë për një sezon i huazuar, deri më 30 qershor të vitit 2018.

“Sheyi Ojo i është bashkuar Fulhamit në huazim për një sezon”, thuhet në njoftimin zyrtar të Liverpoolit.