Atletico Madridi ka arritur marrëveshje me skuadrën ruse Zenit Shën Petersburg për transferimin e Matias Kranevitter.

25 vjeëari iu bashkua Atleticos nga River Plate për 8 milion euro në vitin 2015 dhe ka bërë vetëm 11 paraqitje për klubin spanjoll, transmeton Sovrani. info.

” Duam të falenderojmë Kranevitter për kontributin e tij derisa i ka mbrojtur ngjyrat tona.  I urojmë shumë fat dhe suksese tek skuadra e re.”, thuhet në njoftimin zyrtar të Atletico Madridit